Filo Kiralama

Şirketlere Avantajlı Paketler

Filo kiralama hizmeti, büyük şirketlerin belli dönemlerde karşılaştığı araç problemini az masrafla çözmek için hazırlanmış bir sistemdir. Bu yöntem sayesinde pek çok şirket, araba satın almadan işlerini kolaylıkla halledebilmektedir. Filo araç kiralama şirketleri, beklentiye göre taşıtları 6 ila 48 ay arasında hizmete sunabilmektedir. Süre ve araç sayısı şirketin beklentilerine göre değişebilmektedir. Markaların zaman zaman hazırladığı kampanyalarla avantajlı paketler hazırlanmakta ve şirketlere daha ekonomik yollarla ulaşılabilmektedir.

Uygun Ödeme Koşullarıaraba-alim-satim

Filo kiralama şirketleri, pek çok sektörde faaliyet gösteren markalara çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajların başında kuşkusuz aracın vergi, bakım, sigorta gibi birçok masraftan muaf olmak geliyor. Daha sonra ise kiralama bedellerine anlaşma dahilinde çeşitli indirimler ve ödeme kolaylığı uygulanabiliyor. Bu indirimlerden faydalanabilmek içinse kira dönemini uzun tutmak, belli aralıklarla çalışmak yeterli olabiliyor. Aracı kullandığınız süre boyunca şirketin bakım, onarım, lastik değişimi ve yakıt yönetimi gibi konularda hizmet vermesi ise kullanıcıları etkileyen diğer sebepler arasında gösteriliyor. Bu tip hizmetler şirketlere uzun vadede kolaylık sağlıyor ve bütçelerini korumalarına yardımcı oluyor.

Şirketlere Özel Ekonomik Çözümler

Filo araba kiralama hizmetlerinin özellikle büyük kuruluşlara yarar sağladığını söylemiştik. Yıllık ya da aylık olarak alınan araçlar ile satın almanın dezavantajından kurtularak karlı bir sisteme geçilmekte. Filo kiralama fiyatları rent a car firmalarının belirledikleri kriterlere göre değişiklik gösterse de genel olarak vergi ve kasko ücretlerinin ödenmemesi ile çok da önem arz etmiyor.

Filo Kiralama Hizmetinin Avantajları

  • Satın alma durumunda toplu bir para elden çıkacağı için şirket muhasebesi bu durumdan etkilenebilir. Kiralamada ise böyle bir şey söz konusu değildir.
  • Rent a car firmalarına ödenen faturalar işletmeye gider olarak yazıldığı için vergi ödemelerinde kolaylık sağlanıyor.
  • Bakım, onarım, arıza giderme ve yedek parça takılması gibi uygulamalarda oto kiralama firmaları tarafından gerçekleştirildiği için ekstra ücret ödenmiyor.
  • Araçların yenilenmesi de söz konusu.
  • Kaza durumlarında yeni tahsis edilen arabalar kullanılarak iş gücün ve zaman kaybı önlenmiş oluyor.
  • Akaryakıt faturaları da gider olarak yazılabiliyor.
  • Yıllık kasko, muayeneler, trafik sigortası araba kiralama firmaları tarafından karşılanıyor.
  • Motorlu taşıtlar vergisi de gider olarak yazılabiliyor.

 

Paylaş.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome